
Одеський бізнесмен Анатолій Редер користується приватним гелікоптером під час війни
Співвласник і генеральний директор фармацевтичної компанії “ІнтерХім” Анатолій Редер, якого відкрито називають наркобароном, під час повномасшабної війни з рф користується приватним гелікоптером.
Про це повідомляє 190.
Гелікоптер UR-ICH моделі Eurocopter EC155B1 офіційно належить компанії Montpeliier Partners LTD, що зареєстрована на Британських Вірґінських Островах. В Україні гелікоптер експлуатується ТОВ “Челендж аеро Юкрейн”. Реєстраційне посвідчення транспорту видали 21 грудня 2020 року. Керівником цієї фірми є Андрій Беккер. Також він засновник двох інших компаній: “Скай Україна” та “Челенж Аеропорт”.

Анатолій Редер намагався пропіаритись на тому, що нібито допомагає українській ППО на півдні України. Ба більше, у 2022 році військовослужбовці 14-ої радіотехнічної бригади ім. Богдана Хмельницького Повітряного командування “Південь” Повітряних Сил ЗСУ вручили Редеру офіційну подяку за стабільну підтримку Збройних сил України на півдні.


“На жаль, не про всі проєкти маємо змогу наразі розповісти. Проте це значить лише одне: після славетної перемоги ЗСУ на вас чекатиме ще більше історій про героїзм українських воїнів та роль “ІнтерХім” у цих самовідданих звершеннях. Дякуємо нашим захисникам! Протиповітряна оборона щодня рятує сотні українських життів та відіграє надважливу роль у планомірному знищенні планів ворога на захоплення наших територій, культури та духовності”, – йшлося у повідомленні на сайті “ІнтерХіма”.
Як саме Анатолій Редер допомагав ППО регіону – невідомо. Але віддавати свій приватний гелікоптер на потреби ЗСУ він чомусь не поспішає.
До речі, днями Редер потрапив до скандалу. У Грибівці Одеської області його приватний гелікоптер сідав на вертолітний майданчик через пляж, на якому відпочивало багато туристів. Від поривів вітру їм зламало намети, а пляжна парасолька влетіла у людей на високій швидкості.
Чим відомий Анатолій Редер
Компанію “ІнтерХім” протягом тривалого часу звинувачують у виробництві і збуті нарковмісних препаратів. Анатолія Редера навіть називають “легальним наркобароном” і вважають винним в епідемії наркоманії в різних регіонах України.
Справа в тому, що його компанія є найбільшим виробником препарату “Кодтерпін IC” та інших кодеїнових препаратів, які досі продаються в аптеках. Він є основою для дезоморфина – недорогого синтетичного наркотику, який в народі називають “Крокодил”.
У 2015 році Редер реалізував “Кодтерпіну ІС” на фантастичну суму в 300 млн грн. Подейкують, що саме з цих прибутків він побудував нові цехи “ІнтерХіма” в Одесі. Лише згідно офіційної статистики, за підсумками минулого десятиліття продажі кодеїнових препаратів від “ІнтерХіма” виросли в 8 разів.
Журналісти стверджують, що наглядові органи і уряд усвідомлюють причини популярності препаратів від Редера на українському ринку. Є інформація, що імперію нарковмісних препаратів Анатолій Редер зумів побудувати завдяки партнерству з СБУ, зокрема, з начальником Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ Сергієм Семочком. За збереження свого бізнесу Редер нібито платить правоохоронцям щонайменше 200 тис. доларів.
Під час численних перевірок “ІнтеХіма” з’ясовувалося, що компанія постачала кодеїн в кількостях, які у багато разів перевищують необхідний обсяг для виробництва ліків, що може вказувати на те, що компанія Редера навмисне випускала на ринок величезні обсяги синтетичних наркотиків.
Звинувачували Редера і в порушеннях технології виробництва лікарських засобів і випуску на ринок медикаментів, якість яких не відповідає українським і міжнародним стандартам.
У 2014 році чиновники закривали виробництво “ІнтеХіма” до моменту усунення численних порушень технології виробництва. Конфлікт розв’язався після зміни керівництва перевіряючого органа. Співробітники наглядових органів припинили тиск на “ІнтеХім” нібито після того, як Редер дав хабар.
У 2016 році з’явилася інформація, що проти Анатолія Редера було порушено кримінальну справу. Генеральна прокуратура України підозрювала його у причетності до систематичних зловживань в Міністерстві охорони здоров’я України і Держлікслужбі. Сам бізнесмен цю інформацію не коментував.
Редера систематично звинувачують в симпатіях до рф і навіть фінансуванні сепаратистів. На Анатолія Редера було зареєстровано підприємство “Олдіан”, що вело діяльність на території окупованого Криму. Крім того, одним з давніх бізнес-партнерів одесита є Дмитро Рогов – колишній кримський депутат від “Партії регіонів”, який в 2014 році перейшов на бік окупаційної влади і став членом партії “єдіная росія”.
У 2020 році “ІнтерХім” і Редера звинувачували в спробах збагатитися на пандемії коронавірусу. Бізнесмена звинувачували в спробах реалізації препарату “Аміксин IC” як ліків від COVID-19 і реалізації цього препарату державі без оформлення відповідних тендерів.
На даний момент Редера і компанію “ІнтеХім” звинувачують в створенні штучної монополії на українському фармакологічному ринку і порушенні чинного законодавства про конкуренцію.